Meble modułowe w pokoju dziecięcym
Mariusz Kucner
Jednym z najciekawszych rozwiązań w zakresie urządzania dziecięcego pokoju są meble modułowe – łatwe do łączenia, pozwalające na tworzenie całości odpowiadającej idealnie bieżącemu zapotrzebowaniu. Odpowiednie moduły pozwalają z czasem zmienić niemowlęcą komodę na regalik dla przedszkolaka. Jakie jeszcze zalety mają meble modułowe i dlaczego warto je kupić przy urządzaniu pokoju dziecięcego?
Jak działają meble modułowe?
Zwykłe meble kupuje się zestawami lub pojedynczo, zawsze jednak szafa jest szafą, a półki półkami. Z kolei moduły pozwalają na dowolne łączenie segmentów. Kupuje się poszczególne części, najlepiej w uniwersalnym, spokojnym kolorze, a osobno fronty i zdobienia. Dzięki temu można zmieniać ustawienia i stylistykę mebli. Części kupione na początku życia dziecka mogą mu służyć aż do nastoletnich lat. Istnieje możliwość zmieniania zestawów z czasem oraz dokupienia kolejnych modułów. Zakres rozwiązań jest tu naprawdę szeroki – warto się o tym przekonać. Pierwsze meble modułowe pojawiły się już po połowie XX wieku (w Danii), są więc od dawna doceniane przez klientów. Od tego czasu zakres rozwiązań jedynie się poszerzył.
Zalety mebli modułowych
Przede wszystkim, kupując meble modułowe można o wiele lepiej zaaranżować pomieszczenia małe lub „nieustawne”. Połączenie regału z komodą czy łóżka z biurkiem pozwala zaoszczędzić miejsce, ale i pieniądze. Podstawowy zestaw segmentów nie kosztuje dużo, a z czasem można dokupić kolejne, by meble „rosły razem z dzieckiem”, coraz więcej mieszcząc i odpowiadając ewoluującym potrzebom. Meble modułowe dla dziecka to także łatwość przemeblowywania pokoju i zmiany aranżacji. Co pewien czas, nie wydając wiele pieniędzy, można zmienić elementy zdobiące meble lub dokupić nowe segmenty.
Młody architekt wnętrz
Dzieciom zwykle nie brakuje kreatywności. To cudowna cecha dzieciństwa, którą warto rozwijać i utrzymywać. Meble modułowe pozwalają na przyznanie dziecku o wiele większego wpływu na wygląd jego osobistej przestrzeni. Segmenty mebli są łatwe do przestawiania i wielofunkcyjne – na pufie można siedzieć, ale można także użyć go do budowy „tajemnej bazy” w zabawie. Gdy dziecko rośnie, można wraz z nim wybrać kolejne segmenty mebli i stworzyć z nich całość.
Wielość rozwiązań
Ogromną zaletą mebli modułowych jest także to, że komponowanie zestawów z ich użyciem ogranicza jedynie wyobraźnia. Istnieje bardzo wiele różnorodnych modułów, które są w stanie zaspokoić potrzeby każdego, bez względu na wielkość jego pokoju oraz jego gabaryty. Można kupić moduły wykonane z rozmaitych materiałów, w różnych kolorach i dokupić elementy zdobiące. Dobrej jakości moduły to inwestycja na całe lata, dlatego też warto przeznaczyć na to nieco wyższą kwotę.
Zostaw komentarz