Pokój dziecka - aranżacje, inspiracje, pomysły

Aranżacja pokoju dla nastolatka

Agnieszka Węglarczyk
wrz 15 2022

 

Aby nastolatek czuł się komfortowo we własnym pokoju, musi być on przytulny. Musi być dobrze urządzony. Nie powinno też zabraknąć dodatkowych mebli, które dodadzą uroku pomieszczeniu. Powinien też dawać nastolatkowi pozytywne odczucia z przebywania w nim.

Pokażemy Ci, jak urządzić pokój nastolatka oraz jak pomóc nastolatkowi udekorować jego pokój przy minimalnym nakładzie pieniędzy, wysiłku i czasu. 

Jak urządzić pokój nastolatka?

Nastolatki muszą się zastanowić, w jakim kolorze powinien być ich pokój. Jeśli nastolatek chce zasadniczo zmienić wygląd pokoju, to niech obowiązkowo pomyśli o jego wizualnej aranżacji. Razem z nastolatkiem zacznijcie wybierać materiały. Jak również sposoby na pomalowanie ścian. Zaproponuj nastolatkowi przemalowanie ich na coś możliwie kontrastowego i jasnego. 

Przy wyborze kolorów nastolatek powinien kierować się intuicją. Postaw na tapety, które będą mu się podobać. I takie, które pozwolą na podkreślenie swojej indywidualności. Również tapeta powinna być przyklejona w taki sposób, aby jej kolor gwarantował podniesienie na duchu. I spraw, by Twój nastolatek uśmiechał się za każdym razem, gdy go zobaczy.

Można kupić tapetę w dowolnym kolorze. Ważne jest to, że Twój nastolatek czuje, że mu się podoba. I że wiedzą, że w przyszłości chętnie będą z niego korzystać.

Kup nową narzutę na łóżko razem z nastolatkiem

Narzuta na łóżko to również bardzo ważny element, który wpływa na wystrój mieszkania. W zależności od tego, jaki to kolor, pokój nastolatka może nabrać zupełnie innego wyglądu. Zapraszamy więc do sklepu z pościelą. A narzutę na łóżko wybierz razem z nastolatkiem. Powinien go szalenie polubić. Nie straci więc na świeżości nawet po kilku miesiącach.

Jeśli kupujesz narzutę na łóżko na zimę, zaopatrz się w kilka egzemplarzy. Różne kolory. Każdy z nich można wykorzystać do dekoracji pokoju. I poprawić jego konstrukcję. 

Zwróć też uwagę na poduszki z pięknym wzorem. Pobierz je i połóż na łóżku. Te przedmioty dekoracyjne pozwolą Ci zapewnić przytulny charakter pokoju nastolatka. 

pokój dla nastolatka

Sprawdź też: 5 modnych stylów do dekoracji pokoju nastolatka

Wybierz dywan razem ze swoim nastolatkiem

Konieczne będzie umieszczenie go na podłodze. Możesz kupić dywanik lub zdobyć go z innych pomieszczeń. Najważniejsze, że nastolatkowi podoba się wizualnie. I że idealnie pasuje do ogólnego wystroju pomieszczenia.

Do zalet dywanu należy zaliczyć to, że:

  • Może być piękny
  • Miękki
  • Można po nim chodzić zimą, gdy podłoga jest zimna
  • Dzięki temu pomieszczenie wydaje się przytulniejsze

Zakup dywanu pozytywnie wpłynie na postrzeganie przez nastolatka swojego pokoju. Wybierając produkt, zwróć uwagę na rozmiar i styl, w jakim został wykonany. Dywan powinien być dostosowany do wielkości pomieszczenia.

Wybierz z nastolatkiem zasłony i powieś je w pokoju

Pokój Twojego nastolatka prawdopodobnie ma zasłony. Nie ma jednak gwarancji, że nastolatek naprawdę je polubi. I sprawić, że w pomieszczeniu będzie czuć się przytulnie (jego zdaniem). Dlatego trzeba wybrać nowe firanki dla nastolatka.

Powinny mieć niepowtarzalny, młodzieżowy design. A także przemówić do nastolatka. Tak, aby sprawiały, że będzie czuł się w pokoju przytulnie i jak najbardziej komfortowo.

Jeśli nie chcesz wydawać zbyt wiele pieniędzy na zasłony, kup te najprostsze. I powiedz nastolatkowi, żeby je pomalował. Zasłony w ten sposób będą wyglądały bardzo ładnie i przytulnie.

Twój nastolatek może ozdobić ściany różnymi naklejkami

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na malowanie czy tapetowanie, zaproponuj nastolatkowi tańszą opcję. Kup mu kilka paczek naklejek, które sam może wybrać. Następnie niech naklei je na dowolną część ściany, która mu się podoba. Tam, gdzie mu się najbardziej podoba.

Zaletą naklejek jest to, że ładnie wyglądają. I można je zdjąć. W każdej chwili można je usunąć ze ściany i przykleić nowe. Na ścianie nie pozostaną żadne ślady. 

Kup nastolatce kwiaty do jej pokoju

Nie tylko wpłyną one pozytywnie na atmosferę pracy wewnątrz pomieszczenia, ale także sprawią, że będzie ono bardziej przytulne. Będą one również rozweselać Twojego nastolatka. W tym celu polecamy zaopatrzyć nastolatka w kilka roślin, które wymagają minimum pielęgnacji.

Można je umieścić na parapetach. Niektóre z nich można nawet postawić na specjalnym biurku. Jeśli pokój nastolatka jest mały, może on wykorzystać specjalistyczne donice. Dzięki nim mieszkanie będzie bardziej przytulne.

Kup swojemu nastolatkowi meble, które są wielofunkcyjne

Wpłynie to pozytywnie na wystrój pokoju nastolatka. Bo takie meble mogą być wykorzystywane w wielu aspektach życia. Można na przykład kupić nastolatkowi rozsuwaną otomanę. Można na nim nie tylko siedzieć, ale także umieścić w nim specjalistyczny sprzęt. 

Przykładów takich wielofunkcyjnych mebli jest wiele. Jego zaletą jest piękny design. A także duża łatwość obsługi.

Jeśli w pokoju nastolatka jest za mało światła, kup dodatkowe żarówki. Mogą być absolutnie każdego rodzaju. Żarówki tradycyjne jak i te nietypowe. Te, które błyszczą niekonwencjonalnie. 

Bardzo ważne jest, aby zapewnić nastolatkowi odpowiedni poziom światła. Tak, aby było mu wygodnie w pokoju. I że lubi w nim przebywać. 

Zwróć uwagę na różnorodne lampy podłogowe, jak również lampy. Muszą mieć taki sam styl jak pomieszczenie. Tak, aby wyglądały harmonijnie w pomieszczeniu. 

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *