Stylowe meble i dodatki dziecięce

Pomysły na dekorację pokoju dziecięcego

Justyna Ziętara
wrz 13 2022

Jeśli szukasz pomysłów na dekorację pokoju dziecięcego, to zostawimy Cię z kilkoma inspiracjami. Bo nie zawsze łatwo jest znaleźć najlepszy sposób na stworzenie przestrzeni odpowiedniej dla dzieci. Ponieważ opcji jest dziś wiele, ale trzeba też mieć na uwadze gusta i potrzeby dzieci. Twój pokój jest twoją osobistą przestrzenią i powinien być urządzony w taki sposób, abyś czuł się w nim komfortowo.

Oprócz farby, mebli czy miejsca do przechowywania, ważne jest, aby uwzględnić szczegóły, które wypełniają pokój dziecięcy radością. Nie zapominając o funkcjonalności, bo pokój dziecka to wciąż przestrzeń, w której gromadzi się wiele rzeczy. A z drugiej strony powinien być dla dzieci miejscem odpoczynku, zabawy, relaksu i koncentracji.

Co uwzględnić w dekorowaniu pokoju dziecka?

Poza oczywistymi rzeczami jak łóżko, są pewne elementy, których nie można pominąć przy urządzaniu pokoju dziecka. Elementy, które zaspokajają potrzeby dzieci, takie jak odpoczynek, zabawa, nauka, a także cieszenie się ich intymnymi chwilami. Bo posiadanie miejsca w domu, własnej przestrzeni, jest niezbędne dla rozwoju takich aspektów jak niezależność czy autonomia.

Dlatego wśród elementów, których nie może zabraknąć w pokoju dziecka są m.in:

  • Łóżko z miejscem do przechowywania: ponieważ pokój dziecka zwykle nie jest zbyt duży, nigdy nie boli posiadanie dodatkowego miejsca do przechowywania. Wysokie łóżka z szufladami na dole to jedna z najlepszych opcji. Nie zajmując miejsca w pokoju, będziesz miała sporo zasobów na pościel, ubrania z innych sezonów czy mniej używane zabawki.
  • Miejsce do czytania: aby zachęcić do czytania, dzieci muszą mieć do tego odpowiednie miejsce. Kilka półek wystarczy, aby pomieścić bajki i książki w zależności od wieku dzieci.
  • Stół do nauki: oprócz dobrego biurka i ergonomicznego krzesła, musisz mieć odpowiednie oświetlenie w miejscu nauki. Można też powiesić na ścianie tablicę kredową, aby mogli powiesić swoje notatki.
  • Szafa: Zawsze szukaj funkcjonalności w szafach, ponieważ jest to najlepszy sposób, aby pomóc dzieciom zorganizować i utrzymać porządek w ich pokoju.

Ważne jest, aby w pokoju dziecka wybierać bardzo funkcjonalne przedmioty i dekoracje. Ponieważ bardzo szybko dorastają i ich potrzeby ciągle się zmieniają. Nie ma więc potrzeby wydawania dużej ilości pieniędzy za każdym razem, gdy chcemy zmienić lub uaktualnić wystrój. Zawsze wybieraj proste opcje, które można zmienić w krótkim czasie bez dużych inwestycji.

dekoracje

Przeczytaj też: 12 porad, jak wybrać meble do pokoju dziecięcego 

Dekoracje pokoju dziecięcego

Jeśli chodzi o dekorowanie pokoju dziecięcego, ważne jest, aby wziąć pod uwagę zainteresowania dzieci, aby stworzyć dla nich odpowiednią przestrzeń. Pamiętaj jednak, że gusta są ulotne, więc niech cały wystrój nie będzie zbyt specyficzny. Zamiast malować ścianę na konkretny kolor, wybierz biel i wykorzystaj elementy dekoracyjne, aby uzyskać odpowiednią barwę.

Możesz stworzyć kolorowe obszary do pokoju dziecka za pomocą łatwych do zainstalowania samoprzylepnych płyt winylowych. Są one łatwe do znalezienia, niedrogie i ustawione w ciągu kilku minut. Ponadto nie plamią i można je łatwo usunąć, jeśli chcemy zmienić wystrój. Co pozwala nadać inny wygląd pomieszczeniu bez konieczności robienia wielkich rzeczy.

Innym sposobem na udekorowanie pokoju dziecięcego jest tworzenie obrazków i zdjęć, które mogą samodzielnie pokolorować. Przygotuj dzień rzemiosła, pozwól im wyrazić swoją kreatywność na niektórych płótnach, a po chwili będziesz miał kilka unikalnych obrazów, którymi możesz ozdobić swój pokój. Możesz nawet pomalować ścianę farbą z efektem tablicy kredowej, aby mogli bawić się malowaniem w swoim pokoju.

W pokoju dziecka bardzo ważne jest, aby wybrać bardzo funkcjonalne przedmioty i dekoracje. Ponieważ bardzo szybko dorastają i ich potrzeby ciągle się zmieniają. Nie ma więc potrzeby wydawania dużej ilości pieniędzy za każdym razem, gdy chcemy zmienić lub uaktualnić wystrój. Zawsze wybieraj proste opcje, które można zmienić w krótkim czasie bez dużych inwestycji.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *