Stylowe meble i dodatki dziecięce

​ Zestaw mebli dziecięcych - czy warto?

Mariusz Kucner
wrz 22 2022

Dzieci są naszym wszystkim. A żeby wyrosły mądre, zdrowe, wykształcone, a także cieszyły się życiem, dorośli są gotowi włożyć wiele wysiłku. Komfortowe środowisko w domu jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących prawidłowy rozwój dziecka. Zgoda, jasny pokój, w którym znajduje się nowoczesny zestaw mebli dziecięcych, przyczyni się do stworzenia dobrego nastroju. A ładunek pozytywnej energii z kolei pomoże uporać się z lekcjami, a na pewno przyda się w komunikacji z przyjaciółmi i rodziną.

Wybór zasłon, tapet, stylowego wyposażenia wnętrz jest obecnie ogromny. A jednak znaleźć "właściwy" zestaw mebli do pokoju dziecięcego, odpowiedni dla Ciebie - nie jest łatwym zadaniem. Liczba znajdujących się w nim przedmiotów może być ograniczona przez niewielką powierzchnię pomieszczenia. A wiek dziecka ma znaczenie. Dodatkowo przy wyborze odpowiednich przedmiotów warto pamiętać, że posiadanie wystarczającej ilości miejsca do zabawy i poruszania się jest ważniejsze niż ładna komoda.

Poszczególne elementy są dostępne w specjalistycznych sklepach. Wiele osób woli jednak zestawy, ponieważ komplet mebli dziecięcych wykonanych z tego samego materiału i w tym samym stylu wygląda znacznie lepiej niż "asortymentowe" stoliki, szafki i krzesełka.

Zobacz także: 12 porad, jak wybrać meble do pokoju dziecięcego 

meble dziecięce

Zobacz także: Wpływ zabawek na rozwój dziecka

Część sypialniana w pokoju dziecięcym

Zacznij od części sypialnej. Łóżko piętrowe dla dziecka to ciekawa opcja, ale w małym pokoju może wyglądać dość nieporęcznie. Jeśli pokój dziecka jest mały, łóżko dzienne lub sofa może być dobrym wyborem dla spotkań towarzyskich z przyjaciółmi. Dobrze, jeśli wybrany model wyposażony jest w ukryte szuflady do przechowywania pościeli lub zabawek.

Ubrania dziecięce lepiej przechowywać oddzielnie od tych dla dorosłych. Dlatego w zestawie mebli dziecięcych musi znaleźć się szafa. Czy będzie to konwencjonalny model na zawiasach, czy nowoczesna szafa - kwestia gustu. Jego wysokość nie powinna być duża, a lepiej, jeśli półki nie będą zbyt głębokie, ponieważ dziecko samodzielnie ustali tutaj porządek. Jeśli masz dużo bagażu, polecamy wybrać jeden model z antresolą zamiast kilku szaf.

Półki, regały to miejsca na książki, podręczniki i artykuły papiernicze. Można na nich umieścić zdjęcia i rękodzieła, krążki z ulubioną muzyką. Ewentualnie można wybrać zestaw mebli dziecięcych w formie tzw. ścianki z odpowiednią ilością półek. Wewnątrz tej konstrukcji można umieścić łóżko lub kanapę.

Wybór stanowiska pracy również będzie wymagał należytej uwagi, ponieważ dzieci spędzają wiele godzin na przygotowywaniu lekcji, co oznacza, że komfort jest najważniejszy. Dziecko szybko rośnie, dlatego aby korzystać ze stołu i krzesła dłużej niż rok, lepiej kupić takie, które mogą "rosnąć" razem z nim. Na przykład zestaw mebli dziecięcych Demi można kupić dla pięcioletniego dziecka i całkiem realne jest korzystanie z takiego zestawu aż do osiągnięcia wzrostu bliskiego 195 cm.

Ale chyba najważniejsze jest to, że projekt wyjątkowego stołu i krzesła uwzględnia najważniejsze wymagania dotyczące anatomii rosnącego ciała. To z kolei pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała już od okresu niemowlęcego. Blat posiada regulację wysokości i nachylenia oraz półkę na monitor z poręcznymi uchwytami na książki. Flet na długopisy i ołówki oraz linijka na krawędzi biurka pomogą również zapobiec staczaniu się artykułów piśmienniczych, nawet gdy blat biurka jest pochylony. Zestaw dostępny jest w wielu kolorach, więc możesz wybrać taki, który będzie pasował do wnętrza Twojego pokoju.

I jest jeszcze jeden ważny czynnik, którego po prostu nie sposób nie uwzględnić przy tworzeniu pokoju dziecięcego. Być może najważniejsze - jest to opinia dziecka. Posłuchaj go, poznaj jego preferencje, a po tym - odważnie udaj się do sklepu meblowego. 

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *