Pokój dziecka - aranżacje, inspiracje, pomysły

Jak stworzyć pokój księżniczki dla dziewczynki?

Justyna Ziętara
sie 1 2017

Pokój dla dziewczynki

Pokój małej księżniczki

Pokój jest miejscem, w którym dziecko spędza zwykle najwięcej czasu, nic więc dziwnego, że spełnia ważną rolę w jego rozwoju. Wszystko to sprawia, że oczekujemy od niego nie tylko bezpieczeństwa i wygody, ale i tego, że zostanie urządzony w sposób, który sprawi, że dziecko będzie inspirowane do aktywności, a jego wyobraźnia będzie nieustannie pobudzana. Wiele dziewczynek marzy o pokoju, w którym z powodzeniem mogłaby zamieszkać mała księżniczka. Jego aranżacja nie jest trudna, choć warto podczas jej planowania pamiętać o tym, jakie funkcje ma do spełnienia takie pomieszczenie.

Musi ono przecież gwarantować obecność miejsca do spania i zabawy, odpoczynku oraz nauki, a także przechowywania rzeczy w porządku i ładzie. Rodzice powinni zatem zdecydować, czy chcą go tworzyć od podstaw, czy też lepszym rozwiązaniem okaże się wprowadzenie odpowiednich dodatków do mebli i kolorów, które odznaczają się wysokim poziomem uniwersalności. Koncepcji wartych rozważenia jest co najmniej kilka, pokój taki może więc nawiązywać swoją koncepcją do sypialni królewny z bajki, a także czerpać inspiracje z życia baśniowych księżniczek obecnych w świecie każdej dziewczynki.

Odpowiednie kolory

Jeśli zastanawiamy się nad tym, na jakie aspekty zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, nie powinniśmy mieć wątpliwości, co do tego, że bardzo duże znaczenie ma zastosowanie odpowiedniej kolorystyki. Jeśli postawimy na kolory mocne i nasycone, możemy mieć pewność, że księżniczce nie zabraknie energii. Nie można jednak z nimi przesadzać, gdy bowiem dziewczynka sama z siebie jest wulkanem emocji, kolory takie mogą ją dekoncentrować. Inną rolę mają do spełnienia modne błękit oraz zieleń, te bowiem okazują się nieocenione, gdy pojawia się potrzeba skupienia się na pracy.

Kolor pokoju dziecięcego

Błękit jest nieoceniony zresztą również dlatego, że na jego tle znakomicie prezentują się meble w jasnych kolorach, a tych nie powinno zabraknąć w pokojach małych księżniczek. Co więcej, niebieski to kolor Elsy, a ta księżniczka z wielkiego hitu Disneya jest obecnie niekwestionowaną idolką wielu dziewczynek. Innym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować jest biel postrzegana jako barwa uniwersalna. Nie można jednak zapominać o tym, że ciągle mamy do czynienia z pokojem dziecka, a tym samym najlepszym rozwiązaniem powinno się okazać zestawienie jej z jakimś żywszym kolorem, w innym wypadku bowiem wnętrze będzie chłodne i przesadnie surowe.

Innym kolorem, który kojarzy się nam z dziewczynkami jest kolor różowy. Ten podoba się małym dziewczynkom, jego stosowanie wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Te pojawia się w tym samym momencie, w którym mała księżniczka dorasta, przemalowanie sypialni może być bowiem jej pierwszym żądaniem. Warto zatem pamiętać, że około dziesiątego roku życia nawet najbardziej zatwardziałe konserwatystki wyrastają z zamiłowania do różu.

Meble dla księżniczki

Gdy poszukujemy odpowiednich mebli, za takie na ogół uznajemy rozwiązania biało-różowe. Tu dobrym pomysłem może się okazać decyzja o zakupie od razu całego kompletu, pozwala to bowiem na spójność stylistyczną w pomieszczeniu.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *