Stylowe meble i dodatki dziecięce

Meble do pokoju dziecięcego dla dziewczynek

Mariusz Kucner
wrz 26 2022

W pokoju dziecięcym dziecko spędza najwięcej czasu. Wybór mebli do pokoju dziecięcego zależy od samopoczucia i nastroju dziecka. Odpowiednio zorganizowana przestrzeń pokoju dla dziewczynek powinna być wygodna i łączyć miejsce do spania z obszarami do nauki, zabawy i odpoczynku. 

Cechy mebli do pokoju dziecięcego dla dziewczynki

Pokój dziecięcy powinien rosnąć razem z dzieckiem. Nie jest tajemnicą, że wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby dziewczyny, a nowe aktywności (nauka, komunikowanie się z przyjaciółmi i przyjaciółkami) dodają do pokoju rzeczy, które wymagają miejsca do przechowywania.

Niezależnie od płci dziecka, meble w pokoju powinny zawierać łóżko, szafę, regały, krzesło i biurko. Do pokoju dziewczynki często dodawana jest toaletka z lustrem.

Jeśli wybierzesz łóżko połączone z szafą, garderoba małej modnisi będzie pasować do całości, a szafa nie będzie się wyróżniać.

Klasyczne wzornictwo sugeruje romantyczny styl: falbanki, baldachy, poduszki, falbanki. Do dekoracji pokoju dziewczynki wybierane są jasne, kremowe, pastelowe i miękkie kolory w ciepłej palecie.

Jednak dekoracja nie musi być koniecznie w różowych i fioletowych odcieniach. Na przykład do monochromatycznych mebli gabinetowych w kolorze beżu lub jasnego drewna łatwo jest dobrać jasne dodatki w postaci kolorowych poduszek, dywaników, zasłon i puf. Za ich pomocą można zmienić wystrój i atmosferę pomieszczenia, nie kosztując przy tym fortuny.

Możesz spróbować odejść od stylu "domku dla lalek Barbie" i udekorować pokój jako wieżę księżniczki w bajkowym zamku lub stylu fantasy. Pomocne mogą być różne obrazki, zabawki, plakaty.

Jak wybrać meble do pokoju dziewczynki?

Nowoczesne mieszkania nie zawsze dysponują dużym pomieszczeniem, w którym można umieścić szeroką szafę i obszerną garderobę. W tym przypadku na myśl przychodzą pomysły na kompaktowe meble: łóżka piętrowe z loftami i modułowe systemy przechowywania. W miarę rozwoju dziewczynki można dokupić nowe moduły i przenieść je.

pokój dziewczynki

Zobacz też: Meble do pokoju dziecięcego dla chłopca

Moduły czy szafa?

Przy wyborze mebli do pokoju pojawia się pytanie: jakie meble lepiej wybrać - modułowe czy gabinetowe?

Zalety mebli gabinetowych:

 • Wykonywany jest na zamówienie według indywidualnego projektu, z uwzględnieniem specyfiki pomieszczenia.
 • Gdy projekt jest wykonany jakościowo meble wykorzystują każdy centymetr wolnej przestrzeni. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się wiele różnych występów, nisz, skrzynek i rur, można je ominąć, ukryć w szafie lub zasłonić panelami ściennymi.
 • Projekt indywidualny.

Wady mebli gabinetowych:

 • Wymaga precyzyjnych pomiarów, na podstawie których sporządzany jest projekt. A w konsekwencji dodatkowe koszty za usługi projektanta i pomiarowca.
 • Błąd projektanta jest kosztowny, ponieważ mebel nie może precyzyjnie stać na przeznaczonym dla niego miejscu.
 • Wymaga przetworzenia usług montażowych.
 • Jeśli chcesz całkowicie zmienić swoje wyposażenie, nie będzie to łatwe - będziesz musiał usunąć stare meble, przemeblować i urządzić się na nowo.

Zalety mebli modułowych:

 • Pokój dziecięcy rośnie i zmienia się wraz z dziewczynką - można zamieniać moduły, ponownie wieszać fronty, kupować nowe szafki i półki. Pokój dostosowuje się do potrzeb dziecka.
 • Moduły mają standardowe rozmiary i działają na zasadzie zestawu konstrukcyjnego. Łącząc szafy, regały, szafki i półki o tej samej wysokości, zmieniając szerokość cokołu i nóg, można dopasować meble do nierównych podłóg.
 • Meble modułowe są łatwe do samodzielnego złożenia. Jakościowo wyprodukowane szafy i fronty z fabryki mają już oznaczenia na zawiasy, mocowania, półki, drążki i prowadnice.
 • Cena - tańsze niż meble gabinetowe.

Wady mebli modułowych:

 • Design - systemy modułowe tracą na indywidualności.
 • Trzeba kupić zaślepki do zakrycia otworów na półki w szafkach.
 • Przeprojektowanie i przepiłowanie szafek wymaga dodatkowych kosztów. Nie wszystkie materiały (tworzywa sztuczne i płyty wiórowe, płyty wiórowe laminowane) pozwalają na wykonanie niestandardowych frontów i okładzin na drzwiach i szufladach.
 • Podczas montażu, aby dopasować meble w pomieszczeniu z rurami i występami, będziesz potrzebował umiejętności ostrożnej pracy z wyrzynarką i śrubokrętem, aby wykonać cięcia.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *