Poradnik domowy

Meble, które rosną wraz z dzieckiem

Mariusz Kucner
sie 3 2017

Meble dziecięce

Konieczność częstej zmiany mebli w dziecięcym pokoju może się okazać uciążliwa dla rodziców. Czy tak rzeczywiście będzie? Warto sprawdzić jakie meble wybrać, by mieć opcje solidną, funkcjonalną i taką, która będzie służyć przez długie lata. Urządzając pokój dla noworodka dość często uświadamiamy sobie, że będzie on odpowiedni wyłącznie przez rok, do chwili jak dziecko zacznie chodzić.

Potem wysokie łóżko ze szczebelkami stanie się niebezpieczne i będzie trzeba myśleć o nowych rozwiązaniach do takich wnętrz. Zamiast ciągle zmieniać wyposażenie warto będzie pomyśleć o kupnie łóżeczka albo krzesełka, które będzie rosło z dzieckiem i posłuży kilka czy nawet kilkanaście lat

Łóżeczko

Najbardziej popularny mebel, który rośnie z dzieckiem to łóżeczko z bokiem zdejmowanym. Materac można ustawić tutaj na dwóch wysokościach. Przez kilka pierwszych miesięcy wyżej, potem można je obniżyć. Gdy dziecko nauczy się chodzić samodzielnie będzie można wyjąć szczebelki, natomiast, gdy zacznie już pewnie się poruszać wyjmuje się cały bok, by dziecko mogło wygodnie siadać na takim łóżeczku opierając nogi o podłogę. W zależności od wagi i wzrostu takie łóżeczko może służyć nawet do 4 roku życia.

Łóżka dla starszych dzieci

Jeśli wymieniamy łóżeczko na kolejne również można znaleźć propozycje rosnące razem z dzieckiem, mamy tam stelaż rozsuwany na specjalnych szynach, które będzie się wydłużało razem ze wzrostem dziecka i potem skręcamy specjalnymi śrubami. Niektóre modele mogą jednak wymagać większego materace i taką kwestię będzie trzeba sprawdzać jeszcze przed zakupem. Interesująca kolorystyka i wzornictwo sprawia, że będzie można dopasować ten element praktycznie do każdego wnętrza.

Pokój noworodka

Krzesełko do karmienia

Gdy rozpocznie się powiększanie diety dziecka będzie trzeba pomyśleć również o kupowaniu krzesełka do karmienia. Takie krzesełko służy około roku, ale są również modele rosnące, które będzie można mocować na różnych wysokościach i dzięki temu mogą one służyć przynajmniej przez kilka lat. Takie krzesełko na początku dostosowane jest do rozpoczynającego naukę jedzenia dziecko jak i potem dla dziecka już starszego.

Biurka oraz stoliki

Ciekawe meble, rosnące razem z dzieckiem to również stoliki, których wysokość będzie można zwiększać w zależności od tego jaki wzrost ma dziecko. Dostępne na rynku meble są wykonane solidnie z materiałów wysokiej jakości, dzięki temu nawet po kilku latach użytkowania są nadal w bardzo dobrym stanie i będą dalej bardzo dobrze się sprawdzać. Wybierając meble do pokoju dziecka należy się kierować nie tylko samą kwestią funkcjonalności i solidnością wykonania. Odpowiednio dostosowane biurko, łóżko czy krzesełko będzie gwarantować naszej pociesze wygodę oraz komfort użytkowania a także zachować będzie można odpowiednią pozycję ciała. Wszystkie te cechy będą miały meble stabilne, trwałe, mocne, które dodatkowo mogą również z naszym dzieckiem razem rosnąć i to również ich wielka zaleta. Gwarantuje to bowiem oszczędności w domowym budżecie, gdy taką opcję się zastosuje.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *