Pokój dziecka - aranżacje, inspiracje, pomysły

Jak wprowadzić design do pokoju dziecięcego?

Agnieszka Węglarczyk
lip 29 2017

Nowoczesne meble dziecięce

Designerskie meble dla dzieci

Urządzając pokój dla dziecka dążymy do tego, aby był on jednocześnie nowoczesny i stylowy. Osoby, które lubią designerskie rozwiązania, często wcale nie godzą się na kompromisy nawet wówczas, gdy w grę wchodzi sposób umeblowania pokoju dziecka. Okazuje się przy tym, że nie jest to wcale aż tak trudne. Gdy analizujemy aranżacje pokoi dla dzieci, nie możemy nie zgodzić się z tym, że mamy do czynienia z modą, a do tego jest ona wcale nie mniej zmienna, niż moda obowiązująca w aranżacjach skierowanych do dorosłych użytkowników.

Spanie na topie

Owszem, kluczowe znaczenie wydają się mieć względy bezpieczeństwa, a sami producenci stawiają na rozwiązania praktyczne, nie oznacza to jednak, że ktokolwiek ma ochotę na odwrócenie się od trendów, które obowiązują w danym momencie. Również w przypadku pokoju dziecięcego mówimy więc o stylach, które obecnie cieszą się zarówno większą, jak i mniejszą popularnością. Gdybyśmy mieli wskazać na mebel, który ma największe znaczenie w dziecięcym pokoju, nie moglibyśmy zaprzeczyć temu, że niekwestionowanym liderem jest w takim przypadku łóżko. Kupując je należy zwracać uwagę między innymi na to, czy jest ono wygodne i czy jest dopasowane do wieku dziecka, które będzie w nim spało, jego styl i wygląd nie mają jednak wcale mniejszego znaczenia.

Komfortowe meble dziecięce

Najmodniejszymi łóżeczkami dla małych dzieci od dawna już pozostają przecież designerskie kołyski nawiązujące swoim wyglądem choćby do pełnych romantyzmu koszy z wikliny. Ciekawie prezentują się też łóżeczka z bokami wykonanymi z wyciętej i zaokrąglonej płyty, choć w tym wypadku mamy do czynienia z propozycją skierowaną przede wszystkim do tych osób, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania. Kołyski są też coraz bardziej zindywidualizowane, a ich potencjalny nabywca może zadecydować nie tylko o charakterystycznym dla nich kolorze, ale i o przekazie zawartym w pojawiającym się na takim mebelku graffiti. Również dzieci starsze nie mają zresztą powodu do narzekania, coraz częściej oferuje się im bowiem łóżka, które nawiązują bezpośrednio do ich zainteresowań.

Nowoczesne wyposażenie

Nowoczesny design daje o sobie znać także wówczas, gdy poddajemy analizie inne akcesoria stworzone z myślą o wnętrzach dziecięcych. Tu warto wspomnieć choćby o regałach i półkach w kształcie kwadratów i zygzaków, które bezpośrednio nawiązują do stylu minimalistycznego. Ciekawym pomysłem są też regały w kształcie drzewka, a więc takie, które potrafią zdobić każdy pokój utrzymany w stylu eko. Innym ciekawym rozwiązaniem są regały-domki podobające się chyba każdej małej dziewczynce. Nowoczesne biurka także mogą się podobać. Są pomyślane o dzieciach i dostosowane do ich potrzeb, przypominają jednak te, z których korzystają profesjonalni architekci podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *