Poradnik domowy

Jakich mebli nie może zabraknąć w pokoju dziecka?

Agnieszka Węglarczyk
cze 16 2017

Solidne meble dziecięce

Urządzenie pokoju dla dziecka to spore wyzwanie dla rodziców. Jak się bowiem okazuje wzorów, fasonów, tkanin i różnorakich mebelków jest bardzo wiele, dlatego ostateczne podjęcie decyzji będzie trudne. Warto wiedzieć jakie rzeczy w pokoju dziecka powinny koniecznie się znaleźć. Na pewno jeśli wybieramy szafki, stolik czy biurko warto wybrać proste i ładne meble, które będą trwałe i bezpieczne.

Solidnie wykonane biurka

Biurko będzie bardzo istotnym meblem w każdym pokoju dziecka. To tam maluch będzie rysował, później odrabia lekcje. Warto oczywiście dopasować biurko i fotel do biurka pod kątem wzrostu dziecka. W sklepach pojawiają się różne biurka od tradycyjnych mebli do tych bardziej masywnych modeli, które mają pełno półek i rożnych zakamarków. Znajdziemy także lekkie konstrukcje, które mieszczą komputer czy wysuwaną deskę. Wybór rozwiązań jest rzeczywiście bardzo duży, a firmy cały czas wprowadzają do sprzedaży nowe kolekcje, które między innymi wyglądać mają zachwycająco. Wygodne, ergonomicznie ustawione biurko i krzesło sprawią, że dziecko będzie miało komfortowe warunki do nauki

Pojemne regały, pudełka i półki

Gdy planujemy kupowanie mebli do pokoju dziecka nie powinno się zapominać o instalowaniu regałów, półek i pudełek, w których można zmieścić wiele rzeczy. Wszystkie regały powinny być ustawione w taki sposób, by maluch mógł wygodnie wkładać i wyjmować ubrania, książki czy rzeczy do zabawy. Takie kolorowe czy designerskie moduły meblowe pobudzają one w jakieś mierze również wyobraźnię dziecka a jednocześnie będą one miały formę ciekawego elementu dekoracyjnego, który będzie dodawał uroku nawet niewielkim pomieszczeniom. Wystarczy odwiedzić sklepy i zobaczyć jakie pojawiają się tam propozycje jakie meble charakteryzują się najlepszą jakością.

Wygodne łóżko

Wygodne i funkcjonalne łóżko

W pokoju dziecka nie może zabraknąć również dobrze dobranego łóżka, które nie tylko będzie się dobrze prezentować, ale będzie w stanie gwarantować również komfort i wygodę w trakcie snu. Gdy udajemy się na zakupy trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na funkcjonalność i solidność danego modelu. Dlatego najlepiej będzie sięgać po meble, które służyć będą maluchom jak i starszym dzieciom. Ciekawym rozwiązaniem będzie również kupowanie łóżka piętrowego, które ma również szafki i schowki. W ten sposób będzie można jeszcze lepiej zorganizować cały pokój. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję wszystko będzie trzeba dobrze przemyśleć, zwracając szczególną uwagę na aranżację pomieszczenia oraz układ mebli, by sprostać wymaganiom dziecka.

Rodzice, którzy wybierają konkretne modele powinny również zwracać uwagę na to, jak wygląda pomysł pociech na meble. Biorąc pod uwagę ten fakt raczej powinno się odłożyć na bok elementy ze szkła. Dodatkowo dobrane meble muszą być stabilne, oraz starannie wykonane, powinna być również dbałość o najmniejsze szczegóły. Warto również pamiętać, że dzieci szybko rosną a meble nie są tanie, dlatego uniwersalizm przy przygotowywaniu pokoju dziecka także ma duże znaczenie.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *