Stylowe meble i dodatki dziecięce

Wigwam, podwieszany fotel, podwójne biurko – pomysłowe meble i dodatki do pokoju dziecka

Agnieszka Węglarczyk
lip 24 2017

Aranżacja pokoju dziecka

Czy pokój będzie można urządzić jak plac zabaw? Taka możliwość rzeczywiście istnieje. Jeśli kupujemy meble czy dodatki do pokoju dziecka bardziej zwraca się uwagę na trwałość, wielofunkcyjność i możliwość rozbudowy czy też przebudowy mebla, gdy pociecha będzie rosła.

Co więcej meble dla dzieci mają nie tylko dobrze spełnić podstawowe funkcje, ale również musi dawać okazję do świetnej zabawy w czterech kątach. Świetnie też, jeśli będą to elementy gustowne, kolorowe i pasujące do upodobań oraz zainteresowań naszego dziecka. Meble takie na pewno znajdziemy wśród oferty polskich producentów.

Mój pokój, moja twierdza

Dzieci są wszędzie i wraz ze swoimi zabawkami przemieszczają się po domu, często trudno będzie je przekonać do tego, by bawić się w swoim pokoju. Dlatego tutaj można zdecydować się na remont, tak by w ten sposób skutecznie zadbać o dopasowanie pokoju do tego co lubi dziecko, w ten sposób jest szansa na sukces i uda się dziecko przekonać do zabawy w pokoju. Postawić można ulubiony kolor mebli, wybrać dywan z postaciami z bajek interesującą pościel, do tego niewielki stolik i krzesełka, tak by dziecko miało miejsce do rysowania.

Niech będzie wyjątkowo!

Wystarczy tylko jeden akcent, który będzie w stanie skutecznie podkreślać wyjątkowość pokoju dziecka, by odmienić oblicze tego wszystkie co do tej pory tam się znajdowało. Obecnie na rynku mamy wiele ciekawych pomysłów. Można postawić na konstrukcje drewniane, można przygotować indiański wigwam, czy też elementy umalowane modną obecnie farbą tablicową, po której dziecko będzie mogło pisać.

Komfort dziecka

Królem pokoju dziecka zawsze będzie łóżko. Pierwsze to dla noworodka rodzice wybierają z największą starannością, powinno mieć dobrą konstrukcję, wyjmowane szczebelki i nietoksyczne wykończenie. Kolejne również powinno być trwałe i dobrze przygotowane, ale wydaje się że również ciekawym rozwiązaniem są te łóżka, które przybierają jakąś wyjątkową formę miedzy innymi łóżka w kształcie samochodu, zamku dla księżniczki czy łóżka z baldachimem. Od strony praktycznej dobrą opcją będą takie łóżka, które będą rosły razem z dzieckiem i mogą być wykorzystywane nawet do 10-12 roku życia. Można będzie je zwiększać i wymieniać jedynie materac, gdy dziecko będzie rosło.

Podłoga placem zabaw

Plac zabaw w pokoju dziecka to praktycznie zawsze podłoga, dlatego właśnie bardzo ważne będzie jej przygotowywanie w takiej formie dzięki której dziecko będzie miało komfort takiej zabawy. Dywany czy wykładziny będą rzeczywiście dobrą opcją, dzięki której na podłodze będzie przede wszystkim wygodne.

Proste patenty na świetną zabawę

Niekiedy wystarczy tylko mała zmiana i w ten sposób rzeczywiście pokój dziecka odmieni się bardzo szybko. Można postawić właśnie na wspominaną już farbę tablicową czy magnetyczną, dzięki której zabawa będzie urozmaicona. Pokój dziecięcy, jeśli tylko będzie dobrze przygotowany może stać się najlepszym placem zabaw dla dziecka, gdzie będzie ono czuło się rzeczywiście doskonale, będzie to najlepsza oaza do doskonałego spędzania czasu.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *